Kürtaj nasıl yapılır canlı izle

2016 yılına yaklaşırken İstanbul Bakırköy'deki özel muayenehanemizi arayarak gerek kürtaj ,gerekse kızlık zarı dikimi hakkında birçok sual geliyor, bugün bunların arasından kürtaj nasıl yapılır canlı izle diyerek kürtaj videosu seyretmek isteyen genç hanımlara konu hakkında detaylı bilgiler veriyorum. Öncelikle kürtaj gibi jinekolojik işlemlerin videoya çekilmesi ve youtube gibi video paylaşım sitelerinde yayınlanması Türkiye'de yasalara aykırıdır, dolayısı ile gerçek anlamda kürtaj görüntüleri içeren videolar bulma ihtimaliniz yoktur, onun yerine genelde güney Amerika'da çekilmiş eski sistem kazıma metodu ile yapılan abartılı kürtaj videoları ile karşılaşabilirsiniz, bunların şu anda yapmakta olduğumuz modern vakum kürtaj uygulamaları ile hiç bir alakası yoktur, dolayısı ile en sağlıklı ve acı , ağrı içermeyen vakum kürtaj uygulamasından korkmanıza gerek yoktur.

Bu yazımızda kürtaj nasıl yapılır detaylara bakıyoruz, kürtaj videolarını canlı olarak seyretmenize hiç gerek kalmadan vakum kürtaj metodunun tüm inceliklerinden bahsediyoruz, ayrıca kürtaj nedir gibi tanımsal bilgilerede yer vererek konuyu genişletiyoruz, ilave olarak , 2016 yılı yaklaşırken istanbul'da kürtaj fiyatlarının kaç para olduğunuda açıklıyoruz, şu anda yürürlükte olan kürtaj yasası ve ilgili gebelik sonlandırma düzenlemelerini, kürtaj sonrası adet kanamalarının kaç gün sonra başlayacağı , vajina daraltma ameliyatlarının nasıl yapıldığı , labioplasti ameliyatı fiyatları ve son olarakta ....ilinde kızlık zarı diken doktorlar hakkında soruları cevaplıyoruz.

Vakum kürtajın nasıl yapıldığı konusunda veya kızlık zarı dikimi gibi konularda merak ettiğiniz herşeyi bizi telefonla arayarak sorabilirsiniz, ama telefonla konuşmak için müsait bir ortamda değilseniz WhatsApp üzerindende yazabilirsiniz, mesajlarınıza azıcık geç cevap verirsem lütfen küsmeyin , günlük hasta yoğunluğumuz fazla olduğu için zaman buldukça cevap yazıyorum.

İstanbul Bakırköy incirli caddesindeki muayenehanemiz Atatürk havalimanına 10 dakikalık mesafededir, o yüzden yurtdışından veya uzak illerden vakum kürtaj veya himenoplasti ameliyatı için gelen hastalarımız yaklaşık yarım saatte işlemlerini yaptırıp aynı gün geri uçabilmektedir.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
İncirli Cad. No 9 Bakırköy İstanbul
( Kemerburgaz Üniversitesi yanı , Bakırköy Kaymakamlığı yukarı karşısı ) 
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp
Metrobüs ile gelmek : İncirli durağında inerek Kaymakamlığa doğru yürüyünüz.
Vapur ile gelmek : Bakırköy iskelesinde inerek Kaymakamlığa doğru yürüyünüz.
Uçak ile gelmek : Atatürk havaalanında inerek taksi ile 10 dakikada ulaşınız.
Şehirlerarası otobüsle ulaşım : Esenler otogarında inip yeraltı metrosu ile İncirli durağına gelip Kaymakamlığa doğru yürüyün.
www.facebook.com/kurtajfiyatlari
www.twitter.com/jinekologdr
Yazar doktora direkt ulaşmak için tıklayınız .

Kürtaj nedir ?

İstanbul'da birçok hasta plan dışı gebelik durumuna düşünce işi araştırmaya en temelinden yani kürtaj nedir sualine cevap arayarak başlıyor. Vakum kürtajın yaklaşık 25 sene önce kullanılmaya başlanması ile gebelik sonlandırma işlemi inanılmaz kolaylaşmıştır, dolayısı ile istenmeyen gebelikleri sonlandırmada tek çare durumuna yükselmiştir. Kürtaj latince kökenli küretaj yani kazıma kelimesinden geliyor olsa bile günümüzde artık riskli olan rahim içi kazıma uygulanmamaktadır, onun yerine negatif basınçla yani vakumla gebelik kesesi alınmaktadır.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Çocuk aldırma metodu kürtajın nasıl yapıldığını siz şuanda merak etmiyor olabilirsiniz, ama istemediğiniz bir zaman diliminde planlamadığınız bir gebelik ile karşılaşırsanız , uzak olduğunuz bu konulara balıklama dalarsınız. Günümüzde hamileliği sonlandırmada en güvenli ve en düşük riske sahip uygulama olan vakum kürtaj nasıl yapılır açıklıyorum ; jinekolojik ultrasonla gebelik haftasının tayin edilemesi, rahim girişine lokal anestezi uygulanarak hastanın kürtajı hissetmemesinin sağlanması, tek kullanımlık steril hegar bujisi kullanılarak collum dilatasyonu, tek kullanımlık steril karmen kanülünün canalis collum uteriye yerleştirilmesi, tek kullanımlık steril vakum aparatının karmen kanülüne takılarak negatif basınç verilmesi ve gebelik kesesinin sıvı halde dışarı alınması şeklinde özetliyorum, kürtaj sonrası hastayı göndermeden önce mutlaka bir ultrason daha çekeriz ve rahim içinde parça kalmadığından emin oluruz.

Kürtaj videosu izle

Yukarıdada bahsettiğim üzere kürtaj videosu izlemek isteyen çok hastamız oluyor, ülkemizde bu tip mahrem videoların oluşturulması ve yayınlanması yasalara aykırıdır, dolayısı ile youtube da bulduğunuz kürtaj videoları yabancı ülke menşeili ve eski zamanlardaki kazıma kürtaj metodunun dramatize edilmiş halidir. İzleyerek kendinizi korkutmanızı tavsiye etmem.

Kürtaj fiyatları istanbul 2016

Beklenmeyen gebeliklerde kürtaj fiyatları İstanbul 2016 yılı için kaç paradır diye çok merak ediliyor olsa gerek. Avrupa yakası İstanbul'da çocuk aldırma ücretleri ortalama olarak ...tl civarından başlar, parasal değerleri direkt olarak buraya yazamıyorum ama telefonla ararsanız veya WhatsApp'tan yazarsanız fiyat listemizi gönderebilirim. Kürtaj maliyetleri İstanbul'da geleneksel olarak hamilelik haftasına bağlantı kurularak hesaplanıyor, örnek vermek icab ederse adetiniz gecikti ve idrar testi yaptınız, çift çizgi yani gebelik var çıktı, adet geciken gün ve 4 haftalık normal regli döneminizi katarsanız en az 4-5 haftalık bir gebelik olduğu ortaya çıkacaktır, gebelik haftası en doğru olarak ultrason muayenesinde tespit edilir. En ucuz kürtaj fiyatlarıda yine 4-5 haftalık gebeliklerde söz konusu olacaktır, ama hamilelik haftası arttıkça kürtaj ücrerleride yukarı haraket eder.

Kürtaj yasası

Hamileliğini çeşitli sebeplerle sonlandırmak ve kürtaj olmak isteyen birçok bayan ve partneri Türkiye'de kürtajın yasak olduğunu veya yasaklandığını zannederler ve yaklaşmakta olan 2016 yılı için geçerli olacak , yada yürürlükte olan kürtaj yasası ve gebelik sonlandırma ile ilgili kanunları araştırırlar. Öncelikle ülkemizde kürtaj yasak değildir, zaten yasak olsaydı nufusumuz Çin'e yaklaşırdı sanıyorum. Ama gebelik sonlandırma konusunda bazı yasaklarda yok değilir; mesela 10 haftadan sonra kürtaj yapana ve yaptırana ağır cezalar söz konusudur. Ayrıca yaşınız 18 in altında ise anne veya babanızın kürtaja izni gerekir , son olarakta resmi nikahla evli iseniz kürtajda  eş rızasına ihtiyacınız olacaktır, ama evli iken başka bir erkekten hamile kalırsanız bu durumda eş rızasının nasıl alınacağı kanunlarda belirtilmemiş.

Kürtaj sonrası adet

Kürtaj olmaya gelen bayanlar telaşla kürtaj sonrası adetin kaç gün sonra başlayacağını sormayı unuturlar, normalde ortalama 4 haftada bir adet gören sağlıklı bir hanım, kürtaj sonrası birkereye mahsus adet 2 hafta kadar adet gecikmesi yaşar, yani çocuk aldırdıktan sonra yaklaşık 6 hafta sonra adet görmeye başlayacaksınız, ama bu tarih dahada gecikirse mutlaka bir gebelik testi yapın derim, zira kürtajdan sonra cinsel yakınlaşma yaşadıysanız yeniden gebe kalma ihtimaliniz çok yüksektir.

Vajina daraltma ameliyatı

Sadece doğum yapmış orta yaş bayanlar değil yirmili yaşlarda yoğun cinsel münahasebet yaşamakta olan çok genç hanımlardada artık vajina genişlemesine rastlıyoruz, genişlemiş olan vajina cinsel ilişkide istenmeyen sesler ve vajinal hava birikimi gibi sonuçlarla seks kalitesini düşürüyor. Bu durumda en iyi çözüm vajina dataltma ameliyatı olarak bilinen vajinoplasti operasyonudur. Cerrahi olarak vajinada genişleyen kısımlar alınarak hiç cinsel ilişkiye girilmemiş hale getirilir. Vajina daraltmada cerrahi yönteme alternatif olarak gösterilen lazerle vajina daraltma müdahalesi 6 ay içinde eski haline döndüğü için ve yanık izleri kaldığı için pek tercih edilmez. 2016 yılı için İstanbul'da vajina daraltma fiyatları ortalama olarak ....tl civarıdır.

Labioplasti ameliyatı

Küçük dudakların büyük dudakların arasında dil gibi aşağı doğru sarkması ile kendini gösteren dış genital estetik sorunları labioplasti ameliyatı dediğimiz labia minoraların küçültülmesiyle giderilebilir ve hiç cinsel ilişkiye girmemiş görünümü kazandırılabilir. Labioplasti ameliyatı isteğe bağlı olarak vajinaplasti ile birleştirilebilir, klitoris kılıfı sarkmalarınıda içine alabilir. İstanbul'da labioplasti fiyatları 2016 yılı yaklaşırken ortalama ....tl civarıdır.

Kızlık zarı dikimi Artvin

Kızlık zarı dikimi İstanbul başta olmak üzere birçok Avrupa şehirlerinde ve Türkiye'de Artvin gibi Anadolu illerindede yapılmaktadır. Himenoplasti ameliyatları genellikle gizli tutulması gereken operasyonlardan olduğu için genç bayanlar kızlık zarı dikimi Artvin gibi yaşadıkları şehirlerde değilde bu işlemi İstanbul'da yaptırmayı tercih ederler, aslına bakarsanız onara hak vermemekte elde değil, gizlilik bir yana İstanbul'a tüm illerden ve avrupadan birçok hasta geliyor ve zar dikimi konusunda jinekolog tecrübesi çok yüksek oluyor.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli Cad. No 9 Bakırköy İstanbul
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp

Yorumlar

 1. Kürtaj Fiyatları Bingöl: Merhaba
  02 03 2015, 12:56 - Kürtaj Fiyatları Bingöl: Numarnzi internttn aldm.
  02 03 2015, 12:56 - Kürtaj Fiyatları Bingöl: Yardmci olrmsnz lutfen.
  02 03 2015, 12:57 - Jinekolog Operatör Doktor: Tabi
  02 03 2015, 12:58 - Kürtaj Fiyatları Bingöl: İlac bulunyrmu elinizde
  02 03 2015, 12:58 - Kürtaj Fiyatları Bingöl: Ve fiyatini ogreneblrmym.
  02 03 2015, 13:05 - Jinekolog Operatör Doktor: Çok tehlikrli ve yasak.. en sağlıklısı vakumla alıyoruz
  02 03 2015, 13:06 - Kürtaj Fiyatları Bingöl: Bingoldeym ben.baska carem yok

  YanıtlaSil
 2. Hocam iyi akşamlar rahatsızlık veriyorum afedersiniz geçende size kürtaj nasıl yapılır canlı izlemek istiyorum demiştim gebe kaldığım için
  4 02 2016, 23:06 - .: Soru sorabilir miyim
  4 02 2016, 23:13 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  4 02 2016, 23:13 - .: Afedersiniz ben salı günü kürtaj oldum ilk 2 gün hiç bir şey hissetmedim
  4 02 2016, 23:14 - .: Hocam doktorum antibiyotik verdi 1 tane içtim ağır geldi beni ishal ve şiddetli karın ağrısı yaptı
  4 02 2016, 23:15 - .: Bugün ağrım geçmiyor diye güçlü ağrı kesici aldım kanımda 2 ped değiştirecek kadar kan geldi Hafif ateşim var risk içerirmi sizce
  4 02 2016, 23:16 - .: Kürtaj öncesi idrar yolu e nfesiyonum vardı ve doktor rahminde kızarıklık olduğunu söyledi
  4 02 2016, 23:17 - .: 8 hafta 5 gü nlüktü gebeliğim karın ağrım beni büküyor
  4 02 2016, 23:17 - .: Sizce risk içeren bir durum varmıdır
  4 02 2016, 23:17 - Jin op dr turgay karakaya: Muayene edelim

  YanıtlaSil
 3. Turgay bey günaydın kürtaj nasıl yapılır canlı izlemek istiyorum
  5 05 2016, 10:17 - -: Ben cumartesi gelicem bana saat söylemesinin?
  5 05 2016, 10:17 - -: Kacta orda oluyum
  5 05 2016, 10:43 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 14.30 da yer var
  5 05 2016, 10:43 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ne işlem yapılacak
  5 05 2016, 10:43 - -: Kızlık zar dikilecek
  5 05 2016, 10:44 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tamam
  5 05 2016, 10:44 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: İsm ne yazalım
  5 05 2016, 10:45 - -: M..
  5 05 2016, 10:45 - -: Erken gelebilirsem erken saatte alabilirmiyiz hocam
  5 05 2016, 10:45 - -: Geri doncem geri cunki
  5 05 2016, 10:45 - -: tl demiştiniz en son
  5 05 2016, 10:47 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 12.30 yapalım
  5 05 2016, 10:47 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok
  5 05 2016, 10:48 - -: Tamam ilk defa gelicem oraya geldiğimde tekrar arasam olurmu sizi hocam
  5 05 2016, 10:49 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tabi
  5 05 2016, 10:49 - -: Lokal anestezide ac tok farkediyomu
  5 05 2016, 10:49 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Etmez
  5 05 2016, 10:50 - -: Tamam kolay gelsin
  5 05 2016, 10:50 - -: Internetteki adresiniz deni
  5 05 2016, 10:50 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet bakırköy kaymakamlığına çok yakınız
  5 05 2016, 10:51 - -: Tamam
  7 05 2016, 08:35 - -: Turgay bey günaydın ben geldim muaanenizin onundeyim 12 buçukta randevumdu acaba erkene alabilirmiyiz tekrara??
  7 05 2016, 08:40 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 10.45 gibi geleceğim.. orda cafe ler var kahvaltı edin
  7 05 2016, 08:40 - -: Tamam
  7 05 2016, 10:28 - -: Turgay bey geldinizmi geleyimmi?
  7 05 2016, 10:58 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tamam geliyorum siz çıkın yukarı

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

17 yaşındayım hamileyim ne yapmalıyım ?

İsteğe bağlı kürtaj yapan devlet hastaneleri İstanbul

İstanbul kürtaj fiyatları 2017