Kürtaj İstanbul

İstanbul'da kürtaj yapan birçok yer bulabilirsiniz , ve birçok jinekologda kürtaj yapıyor. Ayrıca İstanbul'a kürtaj yaptırmak için birçok ilden hatta başka ülkelerden bile hastalar geliyor. Sanıyorum birçok sağlık konusunda olduğu gibi jinekolojinin kürtaj bölümündende merkez haline gelmiştir , dolayısı ile en iyi kürtaj doktoru , kürtaj yapılan yerler gibi gibi bir soru aklınıza takıldığında cevapların başında yine İstanbul gelecektir. Bu yazımızda kadın hastalıkları ve doğum branşında çok gündeme gelen kürtaj fiyatları kaç paradır , kürtaj nasıl yapılır , vakum kürtaj nedir , kürtaj sonrası ilk adet ne zaman başlar , kızlık zarı dikimi flep yöntemi nasıl yapılır , İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı nekadardır , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı diktirenlerin yorumları hangi yöndedir , kalıcı kızlık zarı dikimi nedir , geçici kızlık zarı dikimi hangi durumlarda yapılabilir , vajina daraltma ameliyatı fiyatları kaç paradır ve saç ekimi fiyatları gibi sorular çok geliyor. İsterseniz İstanbul'da kürtaj konumuzu genişleterek makalemize devam edelim .

Kürtaj İstanbul

İstanbul'da kürtaj gerek Avrupa Yakasında gerekse Anadolu Yakasında birçok jinekolog tarafınca gerçekleştirilmektedir. Sıklıkla bu çocuk aldırma işlemi kadın doğum muayenehanelerinde gerçekleştirilir. İstenmeyen gebeliğe yakalanan hastaların önemli bir kısmı hatta %80 i henüz evli olmayan genç bayanlardır ve plan dışı cinsel ilişki veya ön sevişme sırasında istemenden gebe kalırlar , bu durumda yapılacak kürtaj işlemide hastanın yakınlarından habersiz olmak zorundadır , dolayısı ile özel... anlaşmalı yerler kürtaj için pek fazla tercih edilmez , zira ... kanununa göre onlar yaptıkları her işlemi .. geçirmek zorundadırlar , ama özel jinekolog muayenehaneleri .. anlaşmalı olmadıkları için .. geçme riski yoktur. Kürtaj yasasına göre evli veya bakar 18 yaşını doldutran herkes kendi başına kürtaj yaptırabilir , ayrıca kürtajda birde 10 hafta gibi bir üst sınırda vardır.

Kürtaj 

Latinde kazımak kelime anlamına karşılık gelen kürtaj artık günümüzde çok yaygın olarak gebelik sonlandırma olarak kullanılmaktadır. Tarih olarak nerdeyse 1000 lerce yıldır çeşitli metodlarla yapılmaktadır, ama günümüzde vakum kürtaj şeklinde uygulanmaktadır. Şu an için dünyada gebelik sonlandırma konusunda en güvenli yöntem vakum kürtajdır. Kürtaj hapları veya düşük ilaçları pratik gibi görünse bile ciddi tehlikeler içerdiği için devlet tarafınca yasaklanmıştır.

Kürtaj fiyatları

İstanbul'da kürtaj fiyatları genellikle ... tl civarından başlar ve gebelik haftasına göre artar. Gebe olduğunuzu genellikle adet gecikmesi durumunda anlarsınız, işte adetinizin geciktiği ilk gün eger bir gebelikten kaynaklanan bir gecikme ise siz 4 haftalık olarak gebe kabul edilirsiniz . Bu noktada gebelik hesaplarken çok yanlışlar yapılıyor , birçok hasta cinsel ilişki tarihinden itibaren günleri sayarak gebelik hesaplıyor ama bu eksik bir hesaplama olarak sıkıntı yaratabiliyor zira kürtajda 10 haftalık bir üst sınır var ve 10 haftayı 1 gün bile geçerseniz kürtaj yapılan hiçbir yerde çocuk aldırm aşansınız kalmıyor, o yüzden son adet tarihinizden itibaren saymaya hesaplama yapınız. Bu çerçevede 4 haftalık bir gebeliğiniz varsa İstanbul'da ... TL civarına kürtaj olabilirsiniz, 5 haftalık bir gebelik durumunda aynı çizgi üzerinden ... tl , 6 haftalık ise ... tl şeklinde 10 haftaya kadar ... er lira ekleyebilirsiniz.

Kürtaj nasıl yapılır ?

İstanbul'da nerdeyse 30 yıldır kürtaj vakumla yapılmaktadır , vakumlu kürtajın birçok avantajı olduğu gibi son derecede pratik bir uygulamadır. Eskiden sadece rahim içi kazıma şeklinde gerçekleştirilen kürtaj metod olarak kadınların korkulu rüyası haline gelmiş olup dilden dile , nesilden nesile korku masalları gibi anlatılagelmiştir , ama bereket versin günümüzde artık kürtaj nasıl yapılır dendiğinde kazıma metoduna gerek kalmadan sadece negatif basınç verilerek gebelik kesesi dışarı alınabiliyor. Vakum kürtaj işlemi yaklaşık olarak 10 dakika sürüyor ve kürtaj öncesi ve sonrası yapılan ultason incelemelerinide katarsanız toplam 30 dakikada işiniz biter ve yürüyüp gidersiniz.

Kürtaj sonrası

İstanbul'da birçok hastamız kürtaj sonrası ne şekilde davranacaklarını telefonla bize soruyorlar. Evet vakum kürtaj işinizi oldukça kolaylaştırıyor ama ağrınız sızınız olmuyor diye tedbiride elden bırakmamak lazım. Kürtaj sonrası banyonuzu 10 gün kadar ayakta duş tarzında yapın. Yine kürtaj sonrası cinsel ilişkiye girmek içinde 10 gün kadar bekleyin. Kürtaj sonrası ağrı ve kanama gibi şikayetleriniz pek olmayacak merak etmeyin. Kürtaj sonrası ilk adet sıklıkla 40 gün sonra başlayacaktır merak etmeyin.
Kürtaj sonrası gebelik , kürtajdan sonra yeniden çocuk sahibi olmak konusunda bir endişeniz olmasın ne zaman isterseniz yenidne gebe kalabilirsiniz , çocuk aldırmış olmak sizin doğurganlığınızı azaltmaz.

Kızlık zarı dikimi

İstanbul'da kızlık zarı dikimi 2019 yılında ve sanıyorum 2020 yılındada sıklıkla flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi şeklinde yapılmaktadır. Gerek işlemin sonuç konusunda garantili olması gerekse zaman kısıtmalasının olmaması asıl tercih sebebini teşkil etmektedir. Kızlığınız herhangi bir sebeple bozulmuş olabilir , bunun pek fazla bir önemi yoktur, ama merak etmeyin he durumda kızlık zarı dikimi yapılabilir ve bekaretiniz eski ve fonksiyonel durumuna getirilebilir. Kızlık zarı bozulma sebepleri çocukluk yaşlarında uğranan bir kaza , ergenlikte haşince yapılan bir mastürbasyon veya flört döneminde yaşanan bir ön sevişme veya sürtünme dolayısı ile olduğu gibi en sık olarakta gerçek bir cinsel ilişki ile ortaya çıkar.

Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi

2019 yılında en fazla tercih edilen bekaret tamir metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi olarak biliniyor. Gerçektende flep yönteminde mükemmel sonuçlar alıyoruz , gün geçmiyorki bir hastamızda bir teşekkir telefonu veya gizlice yazılmış bir minnettarlık mesajı almayalım. Kalıcı kızlık dikimi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız kısace özetleyelim , vajina iç duvarından kalıdırılan ince bir flep tabakasının yırtılmış olan kızlık zarı ringine dikilmesi şeklinde yapılır. Kullanılan ameliyat iplikleri 20 gün içinde kendiliğinden eriyerek yok olur ve dikiş izi kalmaz , yani dikiş aldırtmak gibi bir derdiniz olmayacaktır. Kalıcı kızlık zarı dikimi lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma ile gerçekleştirilir. Dikim işlemi yaklaşık 25 dakika sürer ve yürüyüp gidersiniz , yani aynı gün çalışmak hayatınıza veya sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Bu arada flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra en az 20 gün cinsel ilişkiye giremezsiniz , ama sonrasonda isterseniz 10 yıl sonra bile seks yapmanız mümkün ve mutlaka kızlık zarı kanaması elde edilir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

2015 yılına yaklaştığımız şu aylarda İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl ücret düzeylerindne başlar ve himenoplasti yani bekaret zarı dikiminin yanında yapılacak ek işlemlere göre artar , mesela çift kat flep yöntemi yaklaşık .... tl fiyata yapılmaktadır , yine kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatı aynı seansta yapılırsa .... tl ye, kızlık zarı dikimi , vajina daraltma ve labioplasti denilen sarkan dudakların düzeltilmesi operasyonu ise .... TL ücretle yapılır.

Geçici kızlık zarı dikimi

İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi toplam bekaret tamiri için gelen hastalar arasında yaklaşık olarak %10 luk bir bölümü dolduruyor , hastaların çoğu flep yöntemi kalıcı kızlık zarını tercih ediyor ama bazı durumlarda flep yöntemi için zaman kalmıyor ve mecburen geçici kızlık zarı dikimi isteniyor. Geçici kızlık zarı dikiminin flep yöntemine tek bir üstünlüğü vardır oda dikimden hemen sonra hatta aynı gün içinde cinsel ilişkiye girilebilmesidir. Geçici dikimin en olumsuz tarafı ise yapılan işlemin en fazla 5 gün dayanması ve 5 günden sonra kızlığınızın kendiliğinden bozulmasıdır. Oysaki flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminde hayat boyu ne zaman isterseniz cinsel ilişkiye girip kızlık zarı kanaması ile sonuçlandırabiliyorsunuz.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Kızlık zarı dikiminden sonra girilecek bir cinsel ilişkide erkek partneriniz veya eşiniz tarafından kızlık zarınızın önceden dikilmiş olduğu kesine yakın ihtimalle anlaşılmaz , zaten anlaşılacak olsa kızlık zarı dikiminin hiçbir esprisi kalmazdı. Birçok hasta bize cinsel ilişkide kızlık zarı dikimi anlaşılır mı diye soru yöneltiyor. Ama sakın endişe etmeyin , kızlık zarının dikilmiş olduğunun anlaşılma ihtimali yoktur. Özelliklede flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminde zaten 1 aylık iyileşme süresindne sonra dikiş izi bile kalmaz ve orijinal kızlık zarı oluşur.

Kızlık zarı diktirenler

İstanbul'da kızlık zarı diktirenlerin yorumları çok aranır oldu . Sanıyorum himenoplasti yani bekaret zarı diktirmek isteyen hastalar , daha önce benzer şekilde kızlık zarı diktirenlerin tecrübelerinden faydalanmak istiyorlar. Ben nerdeyse 30 yıldır kızlık zarı dikiyorum ve binlerce hastamıza dikim yaptık , Allaha şükür bunca yıldır olumsuz bir sonuçla karşılaşmadık. Web sitelerimizede birçok hastamızın yorumlarını bulabilirsiz , gerçi büyük çoğunlukla kızlık zarı diktirmek isteyenlerin merak ettiği konular ve aldıkları randevu dialogları şeklinde yorumlar vara ama arada mutluluğunu yorum bırakarak paylaşan hastalarımızda oluyor.

Esnek kızlık zarı

Kızlık zarının cinsel ilişkide kanamaması durumu halk arasında esnek kızlık zarı olarak yorumlanır. Bayanların en korktuğu konulardan biri olarak karşımıza çıkar , yaklaşık olarak ilk defa cinsel ilişkiye girecek bayanların %5 inde esnek kızlık zarı sebebi ile kalama gerçekleşmez ve erkeğin gözünde daha önce cinsel ilişkiye girmiş bir bayan olarak etiketlenir. Esnek kızlık zarı aslında ortada etek delikle kızlık zarı çeşidinin biraz abartılı bir çeşididir. Peki çözüm nedi diye sorucaksınız ; himenoplasti yani flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ile kanayan normal kızlık zarına çevrilebilir.

Kızlık zarı muayenesi

2019 yılında ve 2020 başlarında kızlık zarı muayenesi oldukça popüler bir jinekolojik konu haline geldi , bazı bayanlar buna bekaret testi veya kızlık testide diyorlar ama aslında sadece kadın dış genital organlarının dıştan sadece gözle bakılarak kontrol edilmesinden ibaret basit jinekolojik bir muayene çeşididir. Özellikle genç ve bakire hanımlar kızlık zarı muayenesinden çok korkarlar , zannederlerki vajina içine bir tıbbi cihaz sokularak muayene ediliyor. Ama bu mümkün değil bakire bir bayanın muaneyenesinden kesinlikle tıvvi alet veya cihaz kullanılamaz , hatta kızlık zarı temas bile edilmez.

Vajina daraltma ameliyatı

Özellikle evlilik öncesi yoğun cinsel ilişki yaşayan bayanlarda ve vajinal kanaldan doğum yapan bayanlarda bir süre sonra vajina genişlemesi ortaya çıkabilir. Bu arada kürtaj vajina genişlemesine yol açmaz. Ne alaka diyeceksiniz , kürtaja gelen birçok hasta vajina kürtaj sonrası vajinam genişlermi diye soruyor , ama alakası yok , kesinlikle genişlemez. Bu olağan sebeplerin dışında kızlık zarı dikimi yani himenoplasti ameliyatlarının bir parçası olarakta vajina daraltma yapılabiliyor. Peki vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılıyor , bollaşan ve sarkan vajina mukozasında fazlalık olan kısım çıkartılıyor ve asıl fonksiyonel olan kısım bütünleştirilerek çok daha dar ve doğal bir vajinal yapı elde ediliyor. İstanbul'da vajina daraltma fiyatları yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlamaktadır.

Gebelik testleri

İstanbul'daki jinekolog muayenehanemizde gebelik testleriyle alakalı çok soru geliyor , ben size konu hakkında en pratik bilgileri vereyim. Birincisi az çok cinsel aktiviteniz varsa ki bu tam bir birleşme şeklinde bir cinsel ilişki yerine bekaret bozulmasın diye sürtünme tarzında ön sevişme bile olsa adet dönemlerinizi mutlaka yakından takip edin , zira bakire iken bile gebe kalan birçok hastamız geliyor. Adet gecikmesi olduğu zaman ise 5 gün kadar bekleyin ve hala adet görmüyorsanız mutlaka bir idrarda gebelik testi yapın. İdrarda gebelik testleri eczanelerde yaklaşık 5 tl fiyatla satılmaktadır , satın alarak kendiniz uygulayabilirsiniz. Çift çizgi çıkarsa bu sizin kesin olarak gebe kaldığınızı gösterir , ama tek çizgi varsa ya gebe değilsiniz yada hamiellik testini biraz erken yaptınız , birkaç gün sonra hala adet yoksa yeniden test yapın.

Kürtaj Afyonkarahisar

Afyonkarahisar ilinden gelen hastalar oluyor , ayrıca Afyonkarahisardan telefonla arayarak kürtaj veya kızlık zarı dikimi randevusu isteyenler var. Bunlar ayrıca Afyon'da kızlık zarı diken veya kürtaj yapan doktor tanıdığınız varmı diyede soruyorlar. Benin tanıdığın Afyon'da çalışan bir jinekolog arkadaşım yok , ayrıca sanıyorum oradaki kadın doğumcu sayısnın az olmasından dolayı hastalar İstanbul'a geliyorlar.

Saç ekimi

İstanbul'da saç ekimi artık birçok saç ekimi merkezinde FUE yöntemi yani her saç folikülünün tek tek alınması ve önceden açılmış kanallara tek tek ekilmesi şeklinde yapılıyor. Eski FUT yöntemine göre çok daha uzun sürüyor ama sonuçta ekilen saçların nerdeyse %98'i hayat boyu kafada kalıyor. Ayrıca FUE yönteminin ince işçiliği sayesinde saç ekilen yerlerde ve saçların alındığı yerlerde herhangi bir iz kalmıyor. İstanbul'da saç ekimi fiyatları .... tlden başlar ve ihtiyacınız olan seans ve saç adedine göre yükselebilir.

Migren tedavisi

Migren baş ağrıları konusunda nerdeyse beyin kanamasındna sonra en fazal izdırap veren baş ağrısıdır ve hayat boyu insanın peşini bırakmaz , çeşitli tetikleyen faktörlerden sonra hasta tarafınca hissedilen yani Aura döneminden sonra şiddetli bir ağrı şeklinde kendini gösterir , oluşum mekanizması gibi migren tedaviside çok kolay değildir , normal ağrı kesici ilaçlarla çare bulunmaz ve migrene özel  geliştirilen ilaçlarla tedavi edilir.


Bu blogdaki popüler yayınlar

17 yaşındayım hamileyim ne yapmalıyım ?

Kürtaj merkezleri İstanbul

İstanbul kürtaj yapan hastaneler