Kürtaj merkezleri İstanbul

İstanbul'da kürtaj merkezleri ve kürtaj yapılan yerler , en iyi kürtaj doktoru , vakum kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası ilk adet kaç gün sonra başlar , kürtaj yasasına göre en geç kaç haftalık gebelikte kürtaj mümkündür , bekar bayanlar nasıl kürtaj olabilir , evlilerde eş izni gerekir mi , kızlık zarı dikimi nasıl yapılır , kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı ne kadardır gibi çok çeşitli sorularınıza cevap veriyoruz , okumaya devam edin , aşağıda her konu için bir paragraf ayırdım ve ilgili konulara öz bilgi olarak değiniyorum . İstanbul'da kürtaj olmadan önce bu yazımızı mutlaka özden geçirin, zira kürtaj olabilmeniz için bütün ön şartlarıda bu yazıda anlatıyorum.

Kürtaj merkezleri İstanbul

Gerek Avrupa yakasında , gerekse Anadolu yakasında İstanbul'da kürtaj merkezleri sıklıkla özel çalışan jinekolog muayenehanelerinden oluşmaktadır , bunun dışında özel hastane ve tıp merkezlerindede kürtaj yaptırabilirsiniz. Kendi kararınızla , kimseye danışmadan kürtaj olabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmalısınız , evli iseniz bu sefer işe diğer ortak yani kocanızda karışır , onunda iznini alma zorunluluğu var, ama bekar bayanlar kimseye danışmadan çocuk aldırabilirler.

Kürtaj fiyatları

İstanbul'da Nisan ortasına doğru 2019 yılı için kürtaj fiyatları sıklıkla en düşük maliyetler olan ...tl civarından başlar , Avrupa yakasında en iyi kürtaj doktorları eskiden kalma bir fiyat belirleme ölçütünü kullanırlar , sadece İstanbul'da değil Anadolunun birçok şehrindede bu böyledir , gebelik haftası çocuk aldırma konusunda en belirleyici unsur olur. Tabi gebelik haftasını doğru olarak hesaplarsanız kürtaj öncesi yapılan ultrasonda tahmin ettiğiniz rakamı bulmanız kolay olur , gebelik haftası son adet tarihinin son gününden itibaren hesaplanır , daha pratik bir şey söyleyeyim gebe olduğunuzu nasıl anlarsınız , adet gecikmesi olduğunda birkaç gün içinde idrrada hamiellik testi yaparsınız ve çift çizgi çıkarsa bu sizin en az 4 haftalık gebe olduğunuuz gösterecektir. İşte bebek aldırma ücretleride bu hafta olayına endexlidir , 4 haftalık , 5 haftalık, 6 haftalık gebelik derken kürtaj fiyatlarıda artacaktır. Kürtaj öncesi yapılna muayene ve utrason gibi tetkikler birçok kürtaj yapan doktor tarafınca ücretsiz olarak yapılır. Kürtaj fiyatları hakkında güncel bilgiler için : www.kurtajfiyatim.com/2015/03/kurtaj-fiyatlar.html sayfamıızda inceleyiniz.

Kürtaj yasası

Ülkemizde eskiden beri var olan kürtaj kanunu , kürtaj yasası , kürtaj düzenlemesi gibi deyimlerle anılan isteğe bağlı gebelik sonlandırma ile alakalı kanunlara göre en geç 10 hafta dahil kendi isteğinizle kürtaj olabilirsiniz , ama daha ileri gebelikleri için anne sağlığını tehtid eden bir durum yoksa mazeretiniz ne olursa olsun kürtaj olma şansınız yoktur , hatta tecavüze uğrayan bayanlar için bile geçerlidir. Ayrıca kürtaj yasalarına göre 18 yaşını doldurmadan kürtaj olacaksanız anne veya babanızdan izin almalısınız , yine resmi nikahlı evli bayanlarda kocalarından izin almaları gerekiyor , benar bayanların işi en kolay bu konuda arada resmi nikah yoksa kimseye danışmadan iizn almadan kendi istekleri ile çocuk aldırabiliyorlar.

Kürtaj sonrası

Gebelik sonlandırdıktan sonra nelere dikkat etmek gerekir ve kaç gün hassasiyet vardır diye bu paragrafa yazdım . Kürtaj sonrası seksuel ilişki , denize girmek , havuza girmek , küvete oturmak gibi ıslak faaliyetleri için 10 gün kadar beklemelisiniz , kürtajdan sonra banyonuzu ayakta duş şeklinde yapabilirsiniz. Kürtajdan sonra ağrı ve vajinal kanama pek olmaz , vakum kürtajın iyi taraflarından biridir bu. Kürtaj sonrası ilk adet için 40 gün kadar zaman geçmesi gerekir. Kürtajdan sonra yeniden gebe kalma konusunda sorun yaşamazsınız , vakum kürtaj sizin üreme kabiliyetinizi , doğurganlığınıız etkilemez.

Kürtaj nasıl yapılır ?

2015 Nisan itibarı ile dünyada en gelişmiş ve en güvenli gebelik sonlandırma tekniği vaku kürtajdır , halk arasında vakumlu kürtaj veya vakumla kürtaj olarakta bilinir, zaten bizde nerdeyse 30 yıldır vakum kürtaj ile istenmeyen gebelikleri sonlandırıyoruz. Safhalar halinde anlatırsak kürtaj nasıl yapılır daha kolay kavrarsınız ; hastanın randevuye gelmesi , ön görüşme , muayene ve gebelik haftasını tespit için yapılan obstetrik ultrasonografi , rahim girişinin lokal anestezik ilaçla uyuşturulması işlemi , collum uteri dilatasyonu için hegar bujisi kullanılması , karmen kanülünün collum uteriye yerleştirilmesi ve vakum cihazının kanülün dışta kana ucuna takılması , negatif basınç verilerek gebelik hesesinin sıvı halde dışarı alınması şeklinde özetlenebilir. Bu işlemler 10 dakikadan az zaman alır ve sonrasında mutlaka yeniden bir ultrason yaparız böylece rahim içinde parça kalmadığını net olarak görüp emin oluruz.

Kızlık zarı dikimi

Artık kadın doğum tıp branşında nerdeyse kürtaj kadar popüler olan kızlık zarı dikimi ülkemizde ne yoğun olarak İstanbul'da yapılır , diğer illerde yaşayan bayanlarında çoğu kızlık zarı diktirmek için günübirlik uçakla veya kara yolu ile İstanbul'a gelirler ve 30 dakikada himenoplasti yaptırıp yine aynı gün memleketlerine geri dönerler. Bekaret diktirme ameliyatları 2 farklı şekilde yapılabilir , kalıcı ve geçici dikim olarak. Ama hastaların nerdeyse %90 lık bölümü kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemini tercih ediyor ve biz jinekologlarda onu tavsiye ediyoruz. İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı 2015 yılı Nisan ortalarına doğru ortalama olarak ....tl civarından başlar. Kızlık zxarı dikimi hakkında güncel bilgiler için
www.kizlikzaridikimfiyat.com/2015/02/kzlk-zar-dikimi.html sayfamızıda okuyunuz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

17 yaşındayım hamileyim ne yapmalıyım ?

İstanbul'da kürtaj yapan özel hastaneler