17 yaşındayım hamileyim ne yapmalıyım ?

17 yaşındayım hamileyim ne yapmalıyım ? İstanbul'da 18 yaş altı kürtaj yapan yerler nereleridir, bunun için yasa dışı kürtaj yapan yerleremi gitmem gerekir, merdiven altı kürtaj yapan yerlere güvenebilirmiyim, 18 yaş altı çocuk aldırabilmek için hangi evraklar gerekir, aileme haber verilir mi, yapılan kürtaj işlemi sicilime işlenir mi, yarın-öbürgün karşıma çıkar mı ? diye içinizi yeyip bitirdi iseniz bu yazı mutlaka işe yarayacaktır, dikkatlice okuyunuz, yada İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemi  dan arayarak 17 yaşında hamileliği nasıl sonlandıracağınızı sorabilirsiniz, başka bir kanal olarakta WhatsApp  den yazarak kürtaj fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Kürtaj fiyatları : Gebelik sonlandırma ücretleri yaşınıza göre değişiklik göstermez, yasal sınırları aşmayan bir gebelik aşağıdaki şartlar uygun ise isteğe bağlı olarak sonlandırılabilir. Kürtaj fiyatları yaştan bağımsız olarak gebelik haftası dikkate alınarak hesaplanır. 10 haftaya yaklaşıldıkça çocuk aldırma bedeli yükselir ve 10 haftayı aşan gebelikler kürtaj kanunlarına göre sonlandırılamaz. Güncel kürtaj fiyatları için WhatsApp  den yazabilirsiniz.

18 yaş altı kürtaj nasıl yapılır ? : Henüz 18 yaşınızı doldurmadığınız için kanunlar önünde çocuk olarak görülürsünüz bu yüzden ebeveynleriniz yani anne veya babanız ( veya yasal temsilci ) sizin hakkınızda söz sahibi olacaktır. Bu durumda kürtaj yasasına göre 16 yaşını doldurmuş 19 dan gün almamış bayanlarda gebelik sonlandırmak için anne veya baba rızası aranır, kendileri fiziki olarak gelecek durumda değillerse ; anne veya baba kimlik fotokopisinin altına " kızım ayşe'nin kürtajına izin veriyorum " şeklinde bir izin kağıdı vermeleri gerekir. 16 yaşınızı doldurmadıysanız kürtaj olmak için ailenizin izin vermesi yeterli değildir, bu durumda anne veya babanız savcılığa suç duyurusunda bulunacak ve mahkeme uygun görürse kürtaj için sevk edileceksiniz.

17 yaşında hamile kalmak suç mu ? : 18 yaştan küçükseniz hamile kalmanız bir suç teşkil etmez ama sizinle cinsel ilişkiye giren bir yetişkin ise erkek tarafı bir cinsel saldırı olarak suçlanabilir. Ayrıca 17 yaşında bir çocuğu aile izni olmadan kürtaj etmek suçtur.

17 yaşında hamileyim nasıl aldırırım ? : Kendi kararınızla aldıramazsınız ancak anne veya babanızın izin vermesi durumunda kürtaj yapılabilir, bu konuda nasıl bir kağıt yazmaları gerektiğini yukarıda zikrettim.

15 yaşında sevgilimden hamile kaldım ne yapmalıyım ? : 16 yaşını doldurmayan çocukların hamile kalması durumunda cinsel ilişkiye giren erkeğe yönelik ceza davası söz konusudur, dolayısı ile ailenizle birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunup mahkeme açılması ve mahkemenin kürtaj için karar alarak sizi sevketmesi gerekir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj merkezleri İstanbul

İstanbul kürtaj yapan hastaneler